Sunday, August 24, 2008

Sam's first train ride - Poprvé ve vlaku
Fotky jsou zpřeházené a za to se omlouvám. Tento víkend byl snad nejpěknější v celém létě. Jo, tohle léto nebylo zrovna ideální. V sobotu jsme vyrazili na vlak z Markhamu do Unionville, je to heritage vlak, to znamená jako že starožitný či co. Jeli jsme se Samovou kamarádkou Amandou s doprovodem (rodiče), a můžete hádat dvakrát kdo zůstal s otevřenou chlebárnou když vlak přijel do stanice. Sam byl ohromen velikostí lokomotivy a my ohromeni jeho ohromením, takže jsme ho nezachytili na fotce... je tu pár fotek ze vnitřku vlaku, kdy mladí skákali ja sedadlech a koukali se neustálne na všechny strany. Sam měl dokonce tendence vystrkovat hlavu z okna, ještě že mu Karolína zastrčila hlavu zpátky. Vlastní cesta nebyla moc dlouhá, ale vlak stačil na každém přejezdu zahoukat minimálně pětkrát, opět k radosti našeho mladého vlakomilce. Někdy mu i dokonce náklaďáky stojící před závorami odpověděly zatroubením, ta kombinace byla už i pro Sama moc a málem se nám zvencnul. V Unionville jsme si prošli hlavní ulici, která je opravdu výstavní a moc krásná. Potkali jsme svatbu, dali jsme si kafe a obdivovali staré ale velmi zachované baráky, obchody, kavárny a restaurace. Pak jsme šli k jezírku, kde Sam našel čekany (pro neznalce Samovy mluvy jsou to kačeny), želvy a také spoustu husích hovínek... ty jsme ostatně potom našli i v jeho kočárku... ve kterém teď zásadně stojí a nebo ho tlačí. Na cestě zpátky k nádraží jsme to vzali přes výtvarnou galerii, kde si Sam a Amanda trochu zatvotřili a k radostí všech rodičů i sedli na chviličku. Pak jsme si prošli výstavu, bylo tam příjemě chladno a i obrazy byly zajímavé...ano moc kulturní poslední dobou nejsme, ale to se snad dá pochopit....No a hladoví jsme čekali na nádraží až nás konečně vpustí dovnitř. Samovi hlad moc neprospívá a Karolíně vlastně taky ne.:) Naštěstí Abuela bydlí kousek od nádraží a tak jsme přijeli na oběd, vyjedli je a zase odjeli domů... no prostě ideální návštěva...Po cestě domů Sam usnul v autě, což už se nám hodně dlouho nestalo. Krásnou sobotu jsme zakočili výbornou večeří - rybou na bárbekjů - bylo nám spoulu moc dobře.
Z neděle fotky žádné nemáme, ale aspoň slovem...zase horko jak sviňa (všimněte si že když není horko tak si stěžujeme že není a když je tak že je), viděli jsme se s babičkou a dědou, uklidili jsme garáž, mamka si vyrazila s ostatníma ženskýma na dámskou jízdu do Toronta a tata se staral o Sama. Nakonec jsem ho uložil ve tři odpoledne, dělal něco v garáži a jak se probudil jeli jsme ke Cosimům na večeřu.... další věc které se dá snadnou všimnout - často vyrážíme k různým rodinným příslušníkům na různá jídla... oběd nebo včeře... - pokud máte děti tak to doporučuji, není po tom žádné nádobí... ha ha. Ženské přijely nadšené a pořád ještě naparáděné a tak bylo veselo. No a pak jsme to zabalili a teď unaveni sluncem usínáme doma. Dobrou noc.


1 comment:

Vojtech said...

Škoda, že jsme u toho nebyli, ale popsals to Míšo hodnověrně, takže si to umíme živě představit. Super víkend, to Vám přejeme!! A Samíkovi především:)))